Stella Maris

Zespół STELLA MARIS działa przy Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Łebie. Opiekunem zespołu jest o. Mariusz Legieżyński OMI. Zespół wykonuje głównie piosenkę religijną, ale można go także usłyszeć w repertuarze świeckim. Często, oprócz posługi w diakonii muzycznej podczas mszy św., uświetnia uroczystości kościelne lub imprezy miejskie, zespół posługuje także podczas uroczystości ślubnych (msze św.).

Stella Maris, w obecnym kształcie to w zasadzie duet: Eliza Lechończak (wokal, instrument klawiszowy) oraz Ireneusz Sztandarki (gitara elektryczna). Obecny skład zespołu działa od ok. 4 lat, wcześniej do zespołu należał również Andrzej Szomburg uświetniając brzmienie zespołu dźwiękiem gitary elektroakustycznej.

Tak się składa, że nazwa Stella Maris, była nazwą wielu formacji instrumentalno–wokalnych działających w Parafii przez szereg lat, były to formacje, które przechodziły przez wiele metamorfoz składów osobowych, nie sposób wymienić wszystkich, jednak wymienię kilka nazwisk, które jakby są mi bliższe z tego względu, że śpiewałam właśnie z tymi osobami, należy tu wymienić: siostry Iwonę Witke, Annę Witke (panieńskie nazwiska), Katarzynę Gronowską, Marka Rogalę, Jarosława Łopatowskiego. Oczywiście przez szereg lat były również inne nazwiska: rodzeństwo Tomasz i Małgorzata Wodowscy, Aleksandra Dettlaff i wiele innych, których być może nie wymieniłam (za co przepraszam), a które odegrały ważną rolę w życiu zespołu. Zatem tradycja zespołu sięga wielu lat, być może kiedyś ta nota obejmie więcej ciekawych informacji, zdjęć o zespole tym dzisiejszym i tym już historycznym.
Gdyby ktoś zechciał i miał potrzebę skontaktować się z zespołem lub podzielić się uwagami na temat pracy zespołu zapraszamy.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy czerpią radość z naszej działalności i dziękujemy za każde słowo, tak bardzo dla nas ważne.

Eliza i Irek z zespołu Stella Maris

Telefon: 693 699 299
e-mail: azileel@wp.pl